Gdy myślimy o zabezpieczeniu pomieszczeń przed zanieczyszczeniami wnoszonymi z zewnątrz, najczęściej przychodzi na myśl wycieraczka gumowa na metry. Dopasowana kształtem do szerokości wejścia, czasem wpuszczona w specjalną wnękę, wydaje się być niedrogim i skutecznym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego – większość brudu z obcasów i tak trafi do budynku, a przed drzwiami po kilku tygodniach będzie leżeć trudny do oczyszczenia, nieestetyczny kawałek tworzywa z podwiniętymi rogami.

Maty i wycieraczki zewnętrzne

Poważni projektanci i inwestorzy nie zadowalają się półśrodkami. Kompletny projekt architektoniczny już w trakcie budowy lub renowacji przewiduje wykonanie konstrukcji utrzymującej profesjonalne wycieraczki wejściowe. Najlepsze rozwiązania, które oferujemy na światowym rynku, opierają się na konstrukcjach z profili aluminiowych wypełnianych rozmaitymi tworzywami – filcem, gumą lub szczotkami z włosiem o różnych wysokościach, twardości i właściwościach.

Wycieraczki zewnętrzne CH Jelenia Góra
WYCIERACZKI ZEWNĘTRZNE PROPRZEJM
Wycieraczki zewnętrzne Maserrati

Zalety konstrukcji wycieraczek wpuszczanych

Odpowiednio dobrane pod względem wymiarów i właściwości wycieraczki systemowe zewnętrzne stanowią integralną część wykończenia okolic wejścia, które pełni również funkcję wizytówki firmy czy instytucji. Podstawą są rusztowanie i podkład, na którym umieszcza się wycieraczki na wymiar. Często zaprojektowane w nieregularnym kształcie, po ułożeniu profili pozostają niewidoczne, za to stabilizują konstrukcję, nie powodują sprężynowania i zapobiegają przesuwaniu, któremu na pewno ulegną zwykłe wycieraczki gumowe.

Na stabilnej konstrukcji znajduje się swoista aluminiowa mata wejściowa, rozwinięta i dopasowana do zaprojektowanego kształtu. Zintegrowana z podłożem, może mieć dowolną, nawet bardzo dużą powierzchnię. Przygotowana do odpowiedniego natężenia ruchu, wycieraczka zewnętrzna na wymiar dzięki swoim właściwościom potrafi zatrzymać niemal wszystkie zanieczyszczenia przenoszone na nogach przez osoby wchodzące do środka.

Wycieraczki aluminiowe są zintegrowane z podłożem w otoczeniu, np, płytami marmurowymi czy kostką brukową. Utrzymywanie czystości odbywa się dyskretnie, zaś nowoczesne maty wejściowe regularnie czyszczone, ulegają minimalnemu zużyciu i odporne są na uszkodzenia. Wiele firm postawiło na wycieraczki z logo. Można zamówić dowolną tonację kolorystyczną lub logotyp firmy, którego z pewnością nie ominie wzrokiem żaden gość.

Po intensywnym użyciu wycieraczka zewnętrzna metalowa przynajmniej raz w tygodniu powinna zostać oczyszczona z nagromadzonego brudu. Jej konstrukcja i ciężar powinny umożliwić wykonanie tej operacji  maksimum dwóm pracownikom. Wszystkie profile z katalogu naszej firmy spełniają to kryterium. Każda konstrukcja zaprojektowana z użyciem innowacyjnych profili z służy też jako wycieraczka antypoślizgowa.

Poruszanie się po katalogu wycieraczek zewnętrznych powinna ułatwić charakterystyka miejsca, w którym będzie leżeć rozwinięta mata zewnętrzna. Przy niewielkim natężeniu ruchu wystarczą niskie profile. Jeśli znajdują się wewnątrz budynku, wypełnienie powinien stanowić filc na przemian ze szczotką, na zewnątrz odpowiednie będą wkłady z naturalnej gumy i szczotka, nadająca parametr antypoślizgowości. Podwyższone listwy ze szczotkami powinny pojawić się przy zwiększonej częstotliwości odwiedzin, a do miejsc stale narażonych na brud wnoszony z ulicy przydadzą się profile z dodatkowym profilem pionowym drapiącym pomiędzy nimi. Niezależnie od sytuacji, mata antypoślizgowa zewnętrzna w znacznym stopniu pomoże utrzymać zadowalający poziom czystości pod dachem.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI