Utrzymanie podłogi w idealnym stanie, to absolutna konieczność dla podmiotów profesjonalnych pragnących wywrzeć dobre wrażenie na swoich klientach oraz osób prywatnych, chcących zachować czystość na najwyższym poziomie. Czy jest to jednak wykonalne, gdy każdego dnia odwiedzają nas dziesiątki, a czasem nawet setki osób? To możliwe właśnie dzięki wycieraczkom systemowym! Co istotne, odpowiedni system czyszczący obuwie gwarantuje nie tylko nienaganny wygląd podłogi. Dzięki funkcji wchłaniania wody, wycieraczki te minimalizują ryzyko poślizgnięcia się na mokrym podłożu osób przekraczających próg pomieszczenia, zwiększając tym samym ich bezpieczeństwo.

Jak dobrać wycieraczki systemowe?

Przymierzając się do kupna wycieraczki systemowej, musimy pamiętać o tym, aby dobrać ją w sposób odpowiedni dla naszych potrzeb. Po pierwsze, istotne jest dobranie odpowiedniego wkładu, w zależności od miejsca, w którym wycieraczka ma się znaleźć. Oprócz tego wycieraczki  mogą być wpuszczane w podłogę lub położone na posadzce, zatem należy ustalić odpowiednie wymiary maty.

wycieraczki systemowe
wycieraczki systemowe okrągłe

Wycieraczki systemowe aluminiowe i ich rodzaje

Wśród wycieraczek aluminiowych wyróżniamy wycieraczki zewnętrzne, odporne m.in. na całoroczne wahania temperatury i wilgoć oraz wycieraczki wewnętrzne, gwarantujące bezpieczeństwo i czystość podłoża. Wycieraczk aluminiowa, w zależności od potrzeb, zostaje wypełniona odpowiednim rodzajem wkładu. Wkłady możemy podzielić na gumowe, szczotkowe i filcowe. Każdy z nich spełnia inne funkcje.

  • Guma naturalna idealnie sprawdzi się na zewnątrz budynku. Wstępnie oczyszcza obuwie z większych zanieczyszczeń, takich jak śnieg czy błoto.
  • Szczotka może znaleźć zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku – w korytarzach, holach, wiatrołapach. Wkład ten sprawia, że obuwie zostaje dokładnie oczyszczone z różnych zanieczyszczeń, a wycieraczka w warunkach ekstremalnych przemarznięć zawsze jest antypoślizgowa.
  • Wkłady filcowe stosuje się przeważnie wewnątrz budynku. Usuwają wilgoć z podeszwy obuwia, mają działanie antypoślizgowe, są wariancie palnym i niepalnym.
mała wycieraczka

Jakie zalety posiadają wycieraczki systemowe?

System wycieraczek wejściowych jest rozwiązaniem niezwykle wszechstronnym. Nie tylko zabezpiecza podłogę przed brudem, ale także chronią ją przed nadmiernym zużyciem i zniszczeniami. Dzięki zaopatrzeniu wycieraczek w funkcję wchłaniania wody, zmniejszają one ryzyko wypadków polegających na poślizgnięciu się na mokrym podłożu. Inwestując w wejściowe wycieraczki systemowe, znacznie skracamy czas przeznaczany na sprzątanie pomieszczeń. Ponadto, wzbogacone np. o nazwę lub logo firmy, stają się jej wizytówką i niosą za sobą walor estetyczny.

Systemy czyszczące, dzięki charakteryzującym je cechom w postaci trwałości, odporności na wilgoć oraz na wahania temperatur występujące przez cały rok, znajdą zastosowanie w zasadzie wszędzie. Są idealnym rozwiązaniem dla miejsc, w których panuje wzmożony ruch, takich jak hotele, szkoły, szpitale, instytucje publiczne, większe przedsiębiorstwa, lokale gastronomiczne, czy centra handlowe. Zdają egzamin również w prywatnych mieszkaniach, domach oraz lokalach użytkowanych przez niewielkie firmy. Należy podkreślić, że zastosowanie systemów czyszczących w dużej mierze przyczynia się do utrzymania czystości w budynkach.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI