Większość ludzi ma styczność z wycieraczkami systemowymi każdego dnia. Natrafiają na nie idąc do pracy w biurze, odwiedzając centra handlowe lub robiąc zakupy w marketach, czyli we wszystkich tych miejscach, gdzie utrzymanie czystości podłogi jest absolutną koniecznością. Wszystkie te obiekty, chcąc wywrzeć dobre wrażenie na swoich klientach, muszą być wyposażone w odpowiednie rozwiązania, które pozwolą im zachować idealny stan oraz wygląd swoich powierzchni.

W tej roli świetnie sprawdzają się właśnie wycieraczki systemowe. Odpowiednio dobrane zapewniają nie tylko nienaganną czystość podłóg, ale również zwiększają bezpieczeństwo, ponieważ skutecznie chronią np. przed poślizgnięciem na śliskiej i mokrej nawierzchni. Chcąc w nie zaopatrzyć swój obiekt, trzeba pamiętać jednak o tym, żeby dopasować je w sposób dopasowany do naszych potrzeb.

wycieraczki systemowe
wycieraczki systemowe okrągłe

Rodzaje wycieraczek systemowych

Najczęściej stosowanym i najbardziej uniwersalnym rodzajem wycieraczek systemowych są wycieraczki w profilach aluminiowych. Dzieli się je na:

  • wycieraczki zewnętrzne – skutecznie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia przenoszone na butach przez osoby wchodzę do wnętrza budynku
  • wycieraczki wewnętrzne – zapewniają czystość podłóg oraz zwiększają bezpieczeństwo osób przebywających w środku obiektu

W zależności od potrzeb oraz specyfiki budynku, mogą być wypełnione różnymi wkładami. Każdy z nich spełnia inne funkcje, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać:

  • wkład gumowy – bardzo dobrze sprawdza się przy oczyszczaniu obuwia z większych zanieczyszczeń np.: śniegu lub błota
  • wkład szczotkowy – niezależnie od panujących warunków zawsze jest antypoślizgowy, dodatkowo świetnie oczyszcza obuwie z różnych zabrudzeń
  • wkład filcowy – świetnie radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci z podeszwy obuwia oraz minimalizuje ryzyko poślizgnięcia

Wycieraczki systemowe mogą posiadać jeden lub kilka rodzajów wkładu, co czyni je jeszcze bardziej wszechstronnymi. Dużym powodzeniem cieszą się systemy czyszczące złożone ze szczotki i filcu. Takie połączenie pozwala uzyskać produkt, który z jednej strony czyści obuwie, a z drugiej je osusza.

Jakie zalety mają wycieraczki systemowe?

mała wycieraczkaOprócz wspomnianej wszechstronności oraz uniwersalności, wycieraczki systemowe mają jeszcze inne zalety. Przede wszystkim doskonale zabezpieczają podłogę przed zabrudzeniem oraz chronią ją przed nadmiernym zużyciem i zniszczeniami. Zwiększają również w dużym stopniu bezpieczeństwo oraz skracają czas przeznaczony na sprzątanie obiektu. Dodatkowo mogą pełnić funkcję reklamową, ponieważ można na nich nadrukować logo lub nazwę firmy, dzięki czemu wzrośnie ich walor estetyczny.

Ich dużą zaletą jest również to, że można je wyprodukować w dowolny wymiarze, zgodnym z naszymi potrzebami oraz warunkami technicznymi obiektu. Dostępne są w różnych kształtach, więc idealnie wkomponują się np. do drzwi obrotowych. Posiadają również bogaty wybór kolorystyczny wkładów, dzięki czemu lepiej można je dopasować do wnętrza budynku.

Wycieraczki systemowe są trwałe, odporne na wilgoć oraz wahania temperatur, dzięki czemu znajdują swoje zastosowanie praktycznie wszędzie. Świetnie sprawdzają się zarówno w dużych obiektach o wzmożonym ruchu, jak i w prywatnych mieszkaniach czy domach. Są bardzo łatwe do utrzymania w czystości – można je z powodzeniem sprzątać odkurzaczem przemysłowym na sucho lub maszynami czyszczącymi. Należy przy tym jednak używać środków nieniszczących wkładów oraz aluminium.

Jak odpowiednio dobrać wycieraczkę systemową?

Chcąc dobrać odpowiednią wycieraczkę systemową w pierwszej kolejności musimy określić jakie ma być jej zastosowanie. Inne wymagania musi spełniać system czyszczący przed wejściem do domu, a inne ten stworzony na potrzeby dużych obiektów. Najważniejsze elementy na jakie trzeba zwrócić uwagę przed zaprojektowaniem efektywnego systemu czyszczenia, to:

  • rodzaj obiektu
  • stopień natężenia ruchu
  • rodzaj drzwi wejściowych

Prawidłowy system składający się z wycieraczek systemowych powinien składać się co najmniej z dwóch stref: zewnętrznej i wewnętrznej. W przypadku większych budynków optymalnym rozwiązaniem będzie stworzenie trzech lub czterech obszarów, w których zostaną umieszczone odpowiednie rozwiązania. Przykładowy podział może wyglądać następująco:

  • STREFA 1 – znajdująca się na zewnątrz przed wejściem do budynku. Odpowiedzialna za zatrzymywanie największych zabrudzeń. Świetnie odnajdą się tutaj wykładziny gumowe.
  • STREFA 2 – umiejscowiona w przedsionku, tuż za drzwiami wejściowymi. Tutaj usuwane są pozostałości brudu i wilgoci, z którymi nie poradziła sobie wycieraczka zewnętrzna. Najlepiej zamontować w niej wycieraczki szczotkowe i gumowe.
  • STREFA 3 – zlokalizowana we wnętrzu budynku: na korytarzu, w hallu lub przy recepcji. Odpowiada za usunięcie pozostałej na butach wilgoci, więc warto umieścić tutaj wycieraczki z wkładem filcowym. To również idealne miejsce do zastosowania maty reklamowej.

Gdzie najlepiej sprawdzi się wycieraczka systemowa?

Tak jak wspominaliśmy wycieraczka systemowa może mieć wszechstronne zastosowanie. Stanowi najlepszy system służący do utrzymania czystości w budynkach. Idealnie zabezpiecza przed wnoszeniem brudu do takich budynków, jak: centra handlowe, hotele, biurowce, muzea, kościoły, szpitale, gabinety lekarskie, urzędy, szkoły, przedszkola, lotniska, dworce, czy markety. Można jej używać zarówno w obiektach o małym, jak i dużym natężeniu ruchu. Świetnie sprawdzi się również przed wejściem do naszego domu lub mieszkania. Generalnie warto skorzystać z tego rozwiązania wszędzie tam, gdzie chcemy zachować czystość na najwyższym poziomie i chcemy ograniczyć czas oraz koszty związane ze sprzątaniem.

KATALOG WYCIERACZEK SYSTEMOWYCH

CTA

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI